Dvadsaťročné Divadlo Štúdio tanca uvádza Prízrak


Predstavenie Ghost/Prízrak hosťujúceho choreografa Petra Miku má dnes premiéru v banskobystrickom Divadle Štúdio tanca. Autor: DUŠAN BEŇO.

Banskobystrické Divadlo Štúdio tanca v tomto roku slávi 20. výročie svojhozaloženia. K tomuto jubileu uvádza divadlo je tanečnú inscenáciu Prízrak.

 

BRATISLAVA, 12. apríla 2018 (bystricoviny.sk)

Choreografom je Peter Mika, hudbu skomponoval  Peter Zagar.  Ide o intímnu životnú skúsenosť choreografa  s blízkym priateľom, človekom viacerých tvárí, pretavenú do fyzicky náročného a atraktívneho tanečného prejavu.

„Každého z nás prenasleduje nejaký prízrak. Niektoré prízraky nás samé navštevujú v noci, iné zas márne hľadáme celý život. Ich neviditeľná prítomnosť nás vedie k reálnej vízii a k úprimnému hľadaniu našej túžby. Podnecuje to najlepšie v nás, uchvacuje, ale aj zvádza a deštruuje,”

hovorí o tanečnej inscenácii riaditeľka DŠT Zuzana Ďuricová Hájková.

Po piatkovom uvedení  Divadlo Štúdio tanca prinesie tanečnú inscenáciu Ghost / Prízrak v stredu 11. apríla (19:00 hod.) a v piatok 13. apríla (19:00 hod.).

Choreografia: Peter Mika, hudba: Peter Zagar, svetelný dizajn: Ján Čief, tanec: Tibor Trulik, Lenka Rajchmanová, Michaela Mirtová, Isabel Paladin, Luca Tomao, Michaela Hulvejová, Matej Kubuš.

Inscenáciu z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia. Realizované s finančnou podporou Mesta Banská Bystrica.

3 x 20

Za dvadsať rokov živého pôsobenia na slovenskej divadelnej scéne Divadlo Štúdio tanca vytvorilo a premiérovo uviedlo takmer päťdesiat inscenácií. Po uvedení  Ghost / Prízrak ďalšou z premiér k jubilejnému 20. výročiu založenia divadla bude tanečná inscenácia 3 x 20.

Prostredníctvom troch 20 – minútových diel predstavia svoju tvorbu traja pozoruhodní slovenskí choreografi – Andrej Petrovič (4 Hlavy), Lukáš Homola (ex) a Tibor Trulik  (Pravý uhol).

Tento výrazne súčasný projekt, postavený na energii a výpovedi troch umeleckých individualít, bude mať premiéru 20. a 21. apríla 2018.