Obrovský úspech Slovenska v zahraničí: Ďurovčík spôsobil hotový ošiaľ!


Carmen Ján Ďurovčík SDT

Opäť potvrdil, že i napriek tomu, akou malou krajinou Slovensko je, máme na to, aby sme dosiahli úspechy svetových rozmerov. Už pred niekoľkými mesiacmi sa Ján Ďurovčík (47) tešil z úspechu, aký u nás nemá obdoby. S fenomenálnym predstavením Carmen sa mu podarilo vypredať národné divadlá v zahraničí a zožať až neuveriteľne pozitívne ohlasy medzi poprednými kritikmi. A najnovšie sa mu náš národ podarilo dostať na výslnie opäť!

 

BRATISLAVA, 13. apríla 2018 (topky.sk)

Slovenské divadlo tanca si totiž opäť pozvali do Fínska. Dramatická šou na miestnych zapôsobila natoľko, že ju chceli vidieť opäť. A nielen to. Ďurovčíkov súbor podľa Fínov absolútne odrovnal aj konkurenciu najlepších svetových umelcov. „Myslím, že je to najlepšie predstavenie tejto jari, a to tu vystúpili špičky svetového umenia,“ vyjadril sa Jouko Astor, riaditeľ riaditeľ Sibelius Culture Center.

Na všetkých predstaveniach vo Fínsku sa zúčastnil i veľvyslanec SR vo Fínsku, ktorý bol hlavným garantom celého turné. „O veľkolepom úspechu svedčia vypredané sály, veľmi pozitívne reakcie náročného fínskeho diváka po skončení predstavení a záujem fínskych divadiel o ďalšiu spoluprácu s choreografom a jeho tímom. Séria týchto troch vystúpení potvrdila vysokú úroveň slovenskej umeleckej tvorby, profesionality našich tanečníkov a výnimočnosť choreografa a režiséra Ďurovčíka,“ nešetril chválou Tibor Králik.

Po množstve pozitívnych kritík zo všetkých strán sa k Ďurovčíkovej Carmen predvčerom vyjadril aj jeden z popredných fínskych denníkov. Okrem nekončiacej chvály od odborníkov i divákov sa na dvojstranu venovanú emotívnej šou dostal i rozhovor s našim režisérom. Ten tak k svojim utorkovým 47. narodeninám dostal naozaj úžasný dar, aký sa len tak nevidí. Okrem toho, že Fíni ocenili jeho úsilie, postaral sa o to, aby v zahraničí v spojitosti so Slovenskom konečne rezonovali aj iné informácie, než škandály, ktorých sa u nás za poslednú dobu vyrojilo skutočne viac než dosť.