SĽUK uvedie na domovskej scéne nový hudobno-tanečný program Krajinka


SĽUK - Krajinka

Slovenský ľudový umelecký kolektív (SĽUK) prichádza s premiérou nového komorného hudobno-tanečného programu Krajinka, ktorý uvedie v dňoch 13. a 14. apríla na svojej domovskej scéne v Divadle SĽUK v Rusovciach.

 

BRATISLAVA, 7. apríla 2018 (netky.sk)

Krajinka je komorným programom sólistov SĽUKu. Predstavuje dynamickú, pestrofarebnú koláž ľudovej hudby, piesní a tancov z viacerých etnografických oblastí Slovenska. Program tak odráža neobyčajne bohatú a stále živú rôznorodosť tradičnej ľudovej kultúry na Slovensku, s ktorou sa dodnes stretávame pri rôznych tradičných tanečných a speváckych príležitostiach (svadby, krstiny, rodinné oslavy, tanečné zábavy), ale aj v štylizovanom scénickom spracovaní (folklórne súbory, folklórne festivaly a pod.) na vidieku i v mestách.

Poslaním SĽUK-u je vytvárať umelecké, výchovné a vzdelávacie programy, ktoré rôznymi úrovňami štylizácie, spôsobmi interpretácie a umeleckého spracovania nadväzujú na folklórne prejavy a ktoré pristupujú k tradičnej ľudovej kultúre Slovenska ako k svojmu hlavnému inšpiračnému zdroju.

VSTUPNÉ: 15 €.
Vstupenky môžete zakúpiť TU.