HĽADÁME PERFORMEROV/SOMA PERFORMANCE


SOMA workshop

V rámci festivalu KRE:∏ uvádzame pohybovú SOMA performance, ktorú je možné uvádzať v niekoľkých verziách s rôznym počtom performerov. A preto hľadáme vás, mužov všetkých vekových kategórií, fyzických konštitúcií, či telesnej stavby.

 

BRATISLAVA, 23. augusta 2018 (zahradacnk.sk)

SOMA je vizuálno-pohybová performance, ktorá sa inšpiruje výtvarným umením a zobrazovaním ideálu krásy v ľudských dejinách. V tomto roku získala ocenenie Tanečná inscenácia roka a zároveň Objav roka na Českej tanečnej platforme v Prahe.

Workshop bude zameraný na tréning vnímavosti a prítomnosti tela prostredníctvom skúmania jeho základných fyziologických a anatomických princípov. Štúdiom telesnej kompozície sa odkrývajú nové možnosti pohybu, obnovujú sa vzťahy medzi naším telom a svetom, ktorý ho obklopuje. Účastník workshopu bude vedený k práci s telom ako zdrojom bohatej a neustálej aktuálnosti každého momentu.

MARTIN TALAGA je performer, tanečník a choreograf. Momentálne študuje na pražskej AMU choreografiu na magisterskom stupni. Svoje skúsenosti obohatil na mnohých workshopoch doma aj v zahraničí a tiež na choreografickej stáži v LABAN/TRINITY SCHOOL v Londýne. Ako interpret pôsobil externe v súbore Laterna Magika v Prahe a tiež v súbore SPITFIRE COMPANY. Ďalej spolupracoval aj s Radimom Vizvárym, Ondřejem Lipovským, Matthew Rogersom, Alexandrou Karabelas, súborom VERTE DANCE a ďalšími. Venuje sa aj choreografickej práci a to nielen pre tanečné a pohybové súbory, ale aj pre činoherné či alternatívne divadelné súbory (divadlo DISK, Geisslers Hofcomoedianten, Divadlo Spektákl). Spolu s mímom Markom Zelinkou založili divadelný tím PLAYboyz Marek Zelinka & Martin Talaga.

Dátum : 30.-31.8

Čas : 12.-15.00 hod.

Miesto : Stredoslovenská galéria /budova Pretória, Nám. Š. Moyzesa 25/

prihlasovanie na : zahradacnk@gmail.com

Workshop vyvrcholí uvedením tejto performancie v rámci programu festivalu v Stredoslovenskej galérii /budova Pretória, Nám. Š.MOYZESA/