Všetko čo mám rád – TOP 10 Viacheslava Kruťa


Viacheslav Krut tanec

Talentovaný ukrajinský tanečník sa stal neodmysliteľnou súčasťou súboru Baletu SND a tešiť sa na neho môžete aj v predstaveniach novej divadelnej sezóny. Ktorých 10 vecí má vo svojom živote najradšej? Dozviete sa v článku!

 

BRATISLAVA, 30. augusta 2018 (zazivasen.sk, Eva Gajsošová)

KTO JE VIACHESLAV KRUŤ?

Demi-sólista Baletu SND

Absolvoval Baletnú akadémiu v Donecku na Ukrajine (2005) a neskôr Baletnú akadémiu Veľkého divadla v Moskve (2011). Pôsobil v Národnom divadle opery a baletu v Odese na Ukrajine (do roku 2013), kde stvárnil hlavné sólové postavy v klasických baletoch Luskáčik, Giselle, Labutie jazero, Márna opatrnosť, Sylfida, Don Quijote, Spiaca krásavica, Bajadéra a mnohých ďalších. Od roku 2014 do 2016 pôsobil v Divadle Stanislavského a Nemiroviča-Dančenka v Moskve, kde stvárnil postavy v baletoch: Labutie jazero, Bajadéra, Luskáčik, Esmeralda a ďalšie. V Balete SND účinkuje v inscenáciách Rafaela Avnikjana (Labutie jazero (Šašo, Pas de trois), Luskáčik (Černoško, Ruský tanec, Natálie Horečnej (Romeo a Júlia – Tak ako včera…(Lorenzov asistent), Borisa Eifmana (Za hranicami hriechu/Bratia Karamazovovci – (Fiodor Karamazov) a ďalšie. V roku 2005 získal bronz na medzinárodnej baletnej súťaži Krištáľová črievička.

R O D I N A

Mama, otec a babička sú najdôležitejšími ľuďmi v mojom živote. Od malička som cítil ich podporu, dodnes mi pomáhajú a ja som im za to veľmi vďačný. Všetko, čo som dosiahol, je vďaka nim. Veľmi ich ľúbim.

V I K T O R I A

S Viktóriou sa poznáme tri roky a už takmer rok sme manželia. Hneď na začiatku som jej povedal, že chcem opustiť Rusko. O pol roka nato sme sa sťahovali do Bratislavy. Za ten čas, čo sa poznáme, sme si toho prešli veľa. Mám pocit, že sme spolu nie 3, ale 33 rokov :-)

Viacheslav Krut Viktoria

V našom vzťahu je dôležitá vzájomná podpora a pomoc. To, že sme obaja tanečníci, nám pomáha lepšie chápať jeden druhého a náročnosť našej profesie. Cením si na nej, že bola ochotná so mnou odísť z domova.

Viacheslav Krut tanec

T A N E C

Nedokážem si predstaviť svoj život bez tanca! Baletom sa zaoberám už devätnásť rokov. Vyštudoval som moskovskú štátnu akadémiu choreografiu (Bolshoi Ballet Akademy), no okrem baletu som sa venoval aj futbalu a boxu. Ale vždy nejakým magickým spôsobom prevážil balet.

Viacheslav Krut tanec 2

Svoju voľbu som nikdy neľutoval. Balet pre mňa znamená obrovskú prácu a disciplínu, vyvážené láskou a vášňou k tejto profesii. Krása a ľahkosť, ktorú divák vidí na scéne, stoja za tú námahu, ktorá sa, žiaľ, nezaobíde aj bez zranení. Keď však vstúpim na javisko, zabudnem na všetko na svete a začínať žiť iný život, stávam sa postavou, ktorú stvárňujem.

Viacheslav Krut tanec Esmeralda

Vždy sa snažím zatancovať postavu čo najlepšie, aby mal divák, ktorý ma sleduje, silný zážitok a vrátil sa do divadla, aby pozval aj ďalších, rodinu, priateľov. Pre toto všetko milujem svoju profesiu a dúfam, že si ešte dlho budem môcť vychutnávať.

F U T B A L

Od detstva mám rád futbal. Ako takmer každý chlapec som po večeroch hrával na dvore futbal, v desiatich som mal dokonca ponuku hrať ho profesionálne, ale musel som to odmietnuť z dôvodu prípravy na baletné súťaže a skúšok do Baletnej akadémie. Naďalej som sa snažil nevynechať futbalové zápasy, sledovať so záujmom a radosťou obľúbený tím, ktorý je St. Petersburg Zenit.

Viacheslav Krut futbal

 

CELÝ ČLÁNOK NÁJDETE TU.