DAR PRE BANSKÚ BYSTRICU


Dar Divadlo Štúdio tanca

Divadlo Štúdio tanca v Banskej Bystrici oslavuje tento rok 20 rokov od svojho vzniku. Pri tejto príležitosti vyrazil tanečný súbor do ulíc, aby potešil obyvateľov mesta Banská Bystrica a všetkých fanúšikov divadla.

 

BRATISLAVA, 17. septembra 2018 (studiotanca.sk)

Dialo sa tak na viacerých “spotoch” priamo v samotnom centre mesta. Tí z vás, ktorí ste prechádzali v dňoch od 12. do 14.9.2018 cez Banskú Bystricu, mali ste možnosť postrehnúť, že tam bolo o čosi viac rušno ako obvykle. Okolie Barbakanu a pešej zóny na Námestí SNP ožilo, a nabilo sa energiou, práve vďaka tanečnému súboru Divadla Štúdio tanca.

Tanečníci ďakovali mestu spôsobom a formou, ktorá im je najbližšia – pohybom a tancom.

Niektorí z vás len neveriacky pozerali, iní sa pri nás aj zastavili a prehodili pár slov. Ďalší sa dokonca stali stredobodom choreografie, ktorú si tanečníci pripravili a veríme, že na ňu len tak ľahko nezabudnú.

Pre všetkých umelcov a tanečníkov nevynímajúc je veľmi dôležitá spätná väzba a reakcia publika. Tá samozrejme prišla a bola veľmi pozitívna z čoho máme veľkú radosť. Aj keď máme tanec veľmi radi, tancujeme predovšetkým pre všetkých vás “tam vonku”.

Ďakujeme, že aj vďaka vám tu sme už 20 rokov! Ideme ďalej…

Fotoreport nájdete na tomto linku.