AJ TANEČNÍCI BALETU SND MAJÚ SVOJICH DOMÁCICH MILÁČIKOV A ROZHODLI SA ICH UKÁZAŤ SVETU!


Anna Vágnerová

Prítomnosť zvieratka v domácnosti má na človeka pozitívne účinky. Okrem blahodarného pôsobenia na ľudskú psychiku je často zdrojom zábavy a humorných situácií. Pre veľa ľudí je zviera členom rodiny a priateľom. Vnímajú to tak aj naši tanečníci a ďalší zamestnanci divadla.

 

BRATISLAVA, 13. januára 2019 (zazivasen.sk, Natália Jabúrkova)

Domáci miláčikovia nie sú len príjemnými spoločníkmi, prospievajú aj psychickému a fyzickému zdraviu majiteľov. Privítajú vás po vyčerpávajúcom pracovnom dni a ich radosť je nákazlivá. Dokážu majiteľov zbaviť stresu a o po chvíľke sa začnete tešiť s nimi. Zvieratami sa obklopujú aj tanečníci Baletu SND.

ANIČKA VÁGNEROVÁ – BOJOVNÍČKA ZA PRÁVA ZVIERAT

Rodáčka z Prahy Anna Vágnerová je špecifická nielen svojou náklonnosťou k štvornohým kamarátom, ale aj ich počtom. V rodinnom dome má psa a niekoľko mačiek. Pes sa volá Tramp a ako Anička upresnila, tak nie je menovcom amerického prezidenta, ale psíka z Disneyho rozprávky. Mačky sa volajú Číča, Chilli a Psipsinka. Dve z nich zachránili Vágnerovci na Kréte a priviezli ich do Prahy. V Bratislave jej zas robí spoločnosť kocúr Salám. Aničkiným snom je mať záchrannú stanicu v ktorej by prichýlila každé zvieratko, ktoré sa ocitlo bez domova.  Nie je to krásne?

Anna Vágnerová

POPULÁRNE MAČKY

Mačky zbožňuje niekoľko členiek baletu – Zsóka Tallosiová, ale aj Natália Planková. Členka Baletu SND Natália Plankovámá nádhernú mačku, ktorá jej robí spoločnosť a spríjemňuje chvíle. Okrem mačky má však Natália aj dva potkany! Vyzerá to tak, že sa s mačkou bez problémov znesú.

Natália Planková

Zsoka Tallosiová má kocúrika menom Simba. Je to ešte mačiatko a Zsóka svoj Instagram často zásobuje zážitkami, ktoré (zrejme) pochopia len majitelia mačiek. Najčastejšie vraj ráno budia jej priateľa, lebo s ňou nepohnú. Okrem mačky jej robí radosť aj pes a korytnačka.

„Zvieratká sú súčasťou môjho života. Mená dostávajú zásadne podľa rozprávkových postavičiek, pretože aj čas strávený s nimi je ako malý výpadok z reality. Najstaršia je z nich vodná korytnačka Franklin, ktorú som dostala od rodičov k prvému vysvedčeniu na konzervatóriu – má 13 rokov. Psík Scooby-Doo má 8 a kocúrik Simba má len 5 mesiacov. Milujem s nimi tráviť čas, vedia dať človeku kopec lásky a energie.“

ZsókaTallosiová

Ďalšou milovníčkou mačiek je aj sólistka Baletu SND Maria Rudenko, ktorá má mačku Sphynx menom Artemisia. Taktiež svoj Instagram často zásobuje vtipnými videami a fotografiami s touto impozantnou krásavicou. Mimochodom, vedeli ste, že tieto mačky sú vhodné pre ľudí alergických na srsť?

Maria Rudenko

PSÍČKARI ZO SVETA BALETU

Maskotom Baletu SND je fenka Chňava, bez ktorej si Balet už nikto nedokáže predstaviť. Jej pánom je projektový manažér Baletu SND Peter Antalík. Medzi psíčkárov patrí aj Kvetoslava Salingerová, ktorá chodieva do práce aj so svojou rozkošnou fenkou Foxy.

Peter Antalík

Medzi tanečníkmi je veľkým milovníkom psov aj Marek Bobošík, ktorý má fenku menom Piškotka a Lujza Hrubá – radosť jej robia fenky Agátka a Sisi.

Lujza Hrubá

Chelsea Andrejic sa rozhodla pre pána – jej psí spoločník sa volá Marley a sólistka Baletu SND sa s ním musí často rozlúčiť práve cez letné prázdniny. Vtedy ho strážia kolegovia, ktorí zostávajú v Bratislave. Chelsea verí, že je to preňho lepšie, ako prežívať stres z lietania.

Chelsea Andrejic

Viac nájdete TU.