Režisér Ďurovčík má veľkú radosť: Na Slovensko prvýkrát pritiahol tanečné hviezdy z Kuby


Jan Durovcik

Na jednom mieste môžete vidieť to najlepšie zo svetového moderného baletu! Medzinárodný festival tanca Chorea vzniká už tretíkrát pod taktovkou režiséra a choreografa Jána Ďurovčíka (48).

BRATISLAVA, 19. apríla 2019 (cas.sk)

Na brehu Dunaja v našom hlavnom meste uvidia diváci premiérovo sólistov z ďalekej Kuby. Nebude to však jediné, na čo sa môžu v júni tešiť!

Tretí ročník festivalu Chorea bude ako každý rok plný prekvapení. „Vždy je to o mixe nádherných priestorov, vzadu tečúci Dunaj, ľudia sedia,zatiaľ sme mali krásne počasie, nádherná scéna a do toho sólové výkony. Ale tentoraz na Slovensko prichádzajú okrem iných aj sólisti Ballet Nacional de Cuba, čiže svetoznámeho kubánskeho baletu,“ prezradil Novému Času Ďurovčík.

Na pódiu tak 16. júna ukážu svoje umenie hviezdni Luis Ariam Arencibia a Claudia Garcia. „Podľa našich informácií je to prvýkrát, čo budú u nás,“ doplnil režisér s tým, že okrem nich sa diváci môžu tešiť na telesá z Číny, Estónska, Ukrajiny či Nemecka. „Dávame priestor aj kolegovi a kamarátovi, ktorý pôsobil na Slovensku, ale odišiel a je v Česku.

Prídu teda sólisti Brnianskeho národného divadla v choreografii Mária Radačovského,“ povedal Ďurovčík a dodal: „Celý program je zaujímavý tým, že v jeden večer prichádzate na deväť špičkových svetových telies.Počas jednej hodiny vidíte mix absolútnej virtuozity s rôznymi pohľadmi na choreografiu a tanec.“