Soňa Ferienčíková, Mária Júdová, Alexandra Timpau – EVERYWHEN


Detaily predstavenia

Soňa Ferienčíková Everywhen

Tanec, koncept: Soňa Ferienčíková

Vizuál, koncept: Mária Júdová

Hudba, koncept: Alexandra Timpau

Svetelný dizajn, technická spolupráce: Ints Plavnieks

Pohybová spolupráca: Martina Hajdyla Lacová

Technická podpora: Andrej Boleslavský, Constantine Nisidis, Sara Pinheiro, Matěj Šenkyřík

Kostýmová spolupráca: Daniela Danielis

Produkcia: GAFFA o.z. a BOD.Y o.z.

Koproducent: Divadlo Alfréd ve dvorě, Praha

Rezidencie: Štúdio12, Stanica Žilina – Záriečie

Poďakovanie: Lunchmeat studio, Institut intermédií, produkcia divadla Alfred ve dvoře, Foliovision, Boris Adamčík, Michal Freriks, Marek Godovič, Zuzana Hájková, Ján Ptačin, Michal Šimečka

EVERYWHEN je intermediálna performance o neustálej rotácii dejín. Krúži okolo dvojitej roviny života – osobnej a politickej. Do ostrého kontrastu stavia obraz láskyplného, ​​jemného a dobrotivého osobného života a realitu spoločenského zapojenia jedinca, ktorá môže často byť zlovestná, nenávistná a pomstychtivá. Ako prezentujeme svoje politické postoje svojim najbližším?

Žena ako milujúca matka, ktorá propaguje vraždenie a otroctvo; milujúci pár zapojený do propagandy zvrátenej ideológie; deti, ktoré akoby v zápale hry hajlujú. Zábery, na ktorých nie je niečo v poriadku. Obrazy bežných rodín, matiek a otcov so svojimi deťmi, malých skupín navzájom si blízkych ľudí tvárou v tvár hroziacemu opakovaniu histórie.

Naše spomienky sa často vynárajú, upravujú, prikrášľujú alebo dokonca samovoľne mažú. Vynechávaním niektorých udalostí a prepisovaním histórie sa však buduje bariéra v komunikácii medzi nastupujúcou generáciou a staršími ľuďmi. Vzniká tak najlepší základ pre opakovanie určitej časti histórie. Dá sa vôbec zabrániť takémuto opakovaniu, ak máme ideológiu vpísanú do tela takmer ako DNA? Aké ťažké je byť kritickým k vlastnému svetonázoru, zvlášť ak ho vytvárajú naši najbližší?

Predstavenie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné:
8€, 6€