VEČER AUTENTICKÉHO FOLKLÓRU


Detaily predstavenia

Večer autentického folklóru

S PREDAJOM ZAČÍNAME 22.10.2018

Predstavujeme Vám obec Trenčianske Stankovce.

Obec Trenčianske Stankovce sa nachádza 8 km juhovýchodne od Trenčína na ľavom brehu rieky Váh v Trenčianskej kotline, pod Považským Inovcom. Je to dynamicky sa rozvíjajúca obec s kompletnou občianskou vybavenosťou s približne 3 330 obyvateľmi. Vznikla v roku 1972 administratívnym zlúčením štyroch susediacich obcí – Sedličná, Malé Stankovce, Veľké Stankovce a Rozvadze.

Folklórny súbor ROZVADŽAN je pomerne mladý, vznikol v roku 2011. V súčasnosti má súbor 45 členov v strednom až seniorskom veku. Zameriava sa na vyhľadávanie, zbieranie a uchovávanie ľudových zvykov, piesní a tancov z pôvodných častí obce ale aj z okolitých dedín a formou verejných vystúpení propaguje folklórne bohatstvo trenčianskeho regiónu.

Hudobný sprievod zabezpečuje charakteristická skupina heligonkárov  s klarinetom, ozembuchom a husľami. Za krátky čas si folklórny súbor získal divákov nielen v rodnej obci, ale aj v širokom okolí. Ma za sebou úspešné vystúpenia na viacerých folklórnych festivaloch doma i v zahraničí ale aj v televíznych programoch Zem spieva a Kapura. Za túto pomerne krátku dobu sa podarilo nahrať aj dve CD na ktorých sú prezentované piesne a zvyky z Trenčianskych Stankoviec.

Podujatie z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

Vstupné: 10€.
Vstupenky je možné kúpiť tu.