SĽUK oslavuje 70. narodeniny, tanečníci sa predvedú aj v Dome umenia


SĽUK - KRAJINKA foto Ctibor Bachraty

Jediný profesionálny ľudový tanečný súbor na Slovensku prichádza do Domu umenia Piešťany. V utorok 2. júla o 19.30 h sa na pódiu predvedie Slovenský ľudový umelecký kolektív alebo jednoducho SĽUK.

 

BRATISLAVA, 1. júla 2019 (piestanskydennik.sk)

Ten oslavuje v tomto roku jubilejnú sedemdesiatku a pri tejto príležitosti uvádza okrem iných programov aj reprezentačný hudobno-tanečný program s názvom 70 rokov, v ktorom divákovi ponúka pohľad na viaceré podoby hudobnej a tanečnej tvorby v SĽUK-u, ktoré formovali tradíciu a súčasnosť tohto výnimočného umeleckého telesa.

Tradíciu reprezentujú diela Juraja Kubánku, Jána Cikkera a Juraja Farkaša. Súčasnosť v programe zastupuje výber z tvorby strednej a najmladšej generácie – Ervína Vargu, Jána Blaha, Jaroslava Moravčíka, Štefana Molotu, Stanislava Marišlera, Jána Ševčíka, Laca Cmoreja, Mareka Gregu, Stana Palúcha, Milana Rendoša, Petra Mikulca a Andreja Jarolína.

Žiadne umelecké dielo, ktoré autori pre SĽUK vytvorili, by bez vynikajúcich interpretačných výkonov tanečníkov, muzikantov a spevákov nikdy nezostalo v pamäti a v srdciach poslucháčov a divákov. V tom sa SĽUK za 70 rokov nezmenil. Tak si umelecké výkony talentovaných slovenských tanečníkov vychutnajte v druhý júlový večer i vy.