Anna Karenina/ Kirill Simonov, Lev Nikolajevič Tolstoj, Rodion Konstantinovič Ščedrin

Detaily predstavenia

veľkovýpravná neoklasická tanečná dráma

Hosťovanie baletu Štátneho divadla Košice

Svetoznámy príbeh Anny Kareniny žne úspechy po celom svete v rôznych spracovaniach. Filmoví či divadelní režiséri prostredníctvom neho skúmajú spoločnosť pohľadom do ľudských vzťahov a do vnútra človeka samotného. Aj mladý ruský režisér a choreograf Kirill Simonov, si exkluzívne pre košický balet vybral Annu Kareninu pre odhalenie premenlivosti človeka, túžbu po šťastí a úsilie o mravné sebazdokonalenie. Keď v hlavných postavách prebieha proces uvedomovania si seba samého, budeme svedkami ich stroskotania, ktoré ich vedie k životnej zrelosti a múdrosti. Celkovým tragickým ladením baletnej drámy, ktorá môže vyvolávať úzkosť a nepokoj, už aj samotný Tolstoj vyjadril svoj nesúhlas s buržoáznym vývojom Ruska. Baletná dráma Anna Karenina zobrazí typ “nevernej ženy”, nie príliš romanticky ladenej, ctiacej morálne hodnoty a ako láskyplnú matku. Anna v mimomanželských vzťahoch nehľadá chýbajúcu romantiku, ale len jedinú lásku k osudovému mužovi.

Kirill Simonov sa narodil v ruskom meste Petrozavodsk v roku 1975. Choreografiu vyštudoval na slávnej Vaganovej akadémii ruského baletu v Petrohrade. Získal niekoľko prestížnych choreografických cien za svoju neoklasickú tvorbu a medzi jeho popredné diela patrí Luskáčik v Mariinskom divadle Petrohrad, na ktorom spolupracoval so svetovým dizajnérom Mihailom Chemiakinom, Madame Lionelli premiérovanú v Albert Hall v Londýne, či balet Pulcinella v Novosibirskej opere.

Réžia a choreografia: Kirill Simonov
Scéna: Emil Kapelusch
Kostýmy: Stefanija von Grawrog
Hudba: Rodion Ščedrin
Svetelný dizajn: Aleksandr Mustonen

Anna Karenina: Eva Sklyarova
Alexej Karenin: Maksym Sklyar
Vronský: Sergej Jegorov
Kitty: Yulija Chemitova
Betsy: Liudmyla Vasylyeva Kolimečkov
Sergej, syn Anny: Šimon Topolčáni
Trio v opere: Daria Ivanenko, Peter Rolík, Vasyl Sevastyanov
V ďalších postavách:
Lila Babos, Bibiána Bačová, Dominik Béreš, Maroš Čižmárik, Natália Bajin Litvinova, Lukáš Bič, Igor Bondarenko, Konstiantyn Brandler, Katarína Frigová, Ami Fujikawa, Beáta Gogová, Virág Gyöngy, Tomáš Harvan, Yuliya Chemitova, Elena Chetvernya, Sergii Iegorov, Oleksandr Khablo, Jana Hriadeľová Kolesová, Liudmyla Vasylieva Kolimečkov, Boglárka Kovalski, Anastasia Kravtsova, Jozef Marčinský, Peter Nagy, Akira Omiya, Simona Paňáková, Igor Pashko, Peter Rolík, Vasyl Sevastyanov, Ivan Shekhautsou, Maksym Sklyar, Eva Sklyarová, Oleksandr Skopintsev, Andrii Sukhanov, Františka Vargová, Adriana Vrbová, Inesa Yagolnik, Shoko Yamada

Dĺžka predstavenia: 1 hodina 10 minút s 1 prestávkou

Vstupné: 22€, 20€, 10€, 5€.
Vstupenky je možné kúpiť tu.