Krvavá svadba, Suita Flamenca

Detaily predstavenia

krvava svadba

Hosťovanie Compañía Antonio Gades

Antonio Gades – legendárny španielsky choreograf vytvoril krátko pred svojou smrťou nadáciu na podporu svojho umeleckého dedičstva, ako aj na šírenie španielskeho tanca po celom svete. Na pôde nadácie vznikla tanečná skupina nesúca jeho meno, Antonio Gades Ballet, ktorá má výhradné právo na uvádzanie pôvodných Gadesových diel a na zachovanie pôvodného štýlu, v ktorom boli jeho práce vytvorené.

Krvavá svadba

Choreografia a koncept, svetlá, scéna a kostýmy: Antonio Gades, Alfredo Mañas, Francisco Nieva
Hudba: Emilio De Diego, Perelló y Monreal, Felipe Campuzano
Produkcia: TAMIRÚ PRODUCCIONES ARTÍSTICAS, SL

Krvavá svadba je strhujúce tanečné dielo na motívy rovnomennej lyrickej tragédie Federica Garcíu Lorcu. Z pohybov a gest tanečníkov, sprevádzaných sugestívnym, elektrizujúcim rytmom gitár, sa počas svadobnej hostiny zrodí dráma vášne, žiarlivosti a smrti. Inscenácia sa stala tiež námetom na slávny rovnomenný film Carlosa Sauru. Krvavú svadbu uviedli mnohé tanečné divadlá vrátane Španielskeho národného baletu, Kubánskeho národného baletu, Baletu v Nancy, Rímskej opery a Andalúzskeho tanečného súboru. Súbor Antonia Gadesa uvádza balet znovu ako jedno z najvýznamnejších španielskych diel dramatického baletu a popredného diela klasického i súčasného tanca.

Suita Flamenca

Choreografia: Antonio Gades, Cristina Hoyos
Hudba: Antonio Solera, Antonio Gades,  Ricardo Freire
Svetlá: Antonio Gades
Produkcia: TAMIRÚ PRODUCCIONES ARTISTICAS, S.L

Suita Flamenca patrí k dielam, ktorými Antonio Gades začal roku 1963 svoju sólovú kariéru. Suitu po prvý raz uviedol Gadesov súbor, ku ktorému patrila okrem iného Cristina Hoyos, jeho tanečná partnerka počas takmer dvadsiatich rokov. Suitu tvorí rad čísel, prostredníctvom ktorých môžu diváci obdivovať estetiku flamenca – sólami, duetami a skupinovými tancami. Všetky tance vnímame z umeleckej perspektívy Antonia Gadesa. Ponúkajú jedinečnú šancu sledovať cestu flamenca ako spojenie avantgardy s klasickým umením.

Cenník vstupeniek:
1. kategória: 75 €
2. kategória: 60 €
3. kategória: 40 €
4. kategória: 20 €

Vstupenky je možné kúpiť tu.