BEST OF LA DANZA IN 1 MINUTO & CAMPO LARGO VIDEO DANCE RESIDENCY (Nu Dance Fest)


Detaily predstavenia

la danza in 1 minuto nu dance fest

VÝBER Z KRÁTKYCH TANEČNÝCH FILMOV: BEST OF LA DANZA IN 1 MINUTO & CAMPO LARGO VIDEO DANCE RESIDENCY
Komentované premietanie a diskusia s kurátorkou

Sprievodný program festivalu

THE BEST OF LA DANZA IN 1 MINUTO predstaví najlepšie videá z talianskej národnej súťaže krátkych tanečných filmov za roky 2013 až 2018. Súťaž je okrem tanečníkov otvorená aj iným umelcom – hudobníkom, režisérom, spisovateľom a pod. Všetci svojimi dielami odpovedajú na otázku: Čo pre vás znamená tanec? Majú pritom rovnaké obmedzenie – musia sa vyjadriť formou videa, ktoré nemôže byť dlhšie než 60 sekúnd.

CAMPO LARGO je prvá talianska umelecká rezidencia venovaná žánru video dance. Ide o intermediálny kreatívny inkubátor pôsobiaci na pomedzí tanca, videa, zvukového dizajnu a site specific performance. Výsledkom je séria krátkych filmov zosobňujúcich digitálny tanec ako nový priestor pre experimentovanie.

Krátke filmy osobne uvedie kurátorka a umelecká riaditeľka La Danza In 1 Minuto Lucia Di Rienzo. Lucia je členkou predstavenstva Kultúrnej asociácie COORPI z Turína, ktorá vznikla v roku 2002 s cieľom rozvíjať nové formy komunikácie medzi ľuďmi a ich životným priestorom prostredníctvom tanca a reči tela.

Vstup voľný!