PEACE / Monika Haasová & Péter Cseri_Fyzické divadlo TRIO OLGA

Detaily predstavenia

prvá časť trilógie / Nu Dance Fest 2015

Čas predstavenia: 

  1. premiéra 18.00 
  2. premiéra 20.00

Dramaturgická spolupráca: Dáša Čiripová
Hudobná spolupráca: Anton Popovič
Výtvarná spolupráca: Iveta Haasová
Svetelný dizajn: Slavomír Šmálik
Poďakovanie: Sláva Daubnerová, Andrea Dömeová, Oľga Haasová, Jozef Vlk, Cyril Gavula, Miriam Gavulová
Podpora: Balassiho Institut, Trio OLGA, Ave agency, Dk Javorina – Stará Turá
Finančne podporilo: BSK – Bratislavský samosprávny kraj

Projekt finančne podporilo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky.

PEACE je o smrti vzťahu a sile jeho vzkriesenia.

Monika Haasová

Monika Haasová je herečka , performerka, režisérka, pedagogička, zakladateľka festivalu Divné veci a fyzického divadla Trio Olga. Pôsobila šesťnásť rokov v Holandsku, vytvorila viaceré autorské projekty a umelecké koncepty. Mnohé predstavenia, v ktorých účinkovala, odohrala na medzinárodných festivaloch v Brazílii, New Yorku, Belgicku, Nemecku, Francúzsku a v Holandsku. Bola tiež súčasťou tvorivých tímov mnohých site-specific projektov. Po návrate na Slovensko okrem iného účinkovala vo filme režiséra Miloslava Luthera Krok do tmy, za čo bola ocenená tvorivou prémiou IGRIC 2015 za ženský herecký výkon.

Péter Cseri

Péter Cseri sa narodil v Budapešti a vyrastal vedľa pokojného jazera Balaton, v kraji výnimočných hudobných tradícií Kodályho a Bartóka. Po absolvovaní Školy umení v Pécsi pokračoval v štúdiu na Codarts, Rotterdam. Odvtedy pôsobí ako nezávislý tanečník – najmä v Holandsku a Nemeck a ako certifikovaný pedagóg Countertechnique. Podieľal sa na v nespočetných inscenáciách Anouk van Dijk DC, Club Guy and Roni, Hans Hof Ensamble, Bodies Anonymous a mnohých iných. Pôsobí aj ako hosťujúci pedaagóg o.i. na Codarts Rotterdam, ArtEZ Arnhem, Landestheater Linz, Budapest Contemporary Dance Academy, Tanzquartier Viedeň. Účinkoval v mnohých projektoch, od improvizačných večerov v Bimhuis Amsterdam po tanečno-divadelné predstavenie Trust medzinárodne uznávanej holandskej choreografky Anouk van Dijk a nemeckého dramatika Falka Richtera, ktoré je doteraz na šesť rokov dlhej ceste okolo sveta. Péter už viac ako dva roky žije a pracuje na Slovensku, je jadrom spoločnosti fyzického divadla Trio Olga a spoluzakladateľ site-specific festivalu Divné veci.

“Baví ma byť tanečníkom nielen preto, že rád premýšľam o spôsobe, ako používať svoje telo a myseľ ako jednotný nástroj, ale aj kvôli mnohým fascinujúcim ľuďom, s ktorými sa môžem deliť o svoju vášeň. Učenie sa stalo pre moje umelecké pôsobenie veľmi dôležitým – verbalizácia, ktorá je pri vysvetľovaní potrebná, posúva do nových dimenzií nielen študentov, ale aj mňa samotného.”

Vstupné: 7€, 5€ (ZŤP, študenti)
Kúpiť vstupenku je možné tu.