Moderný tanec sa venuje aj každodenným problémom


Predstavenie Petry Fornayovej Všetko, čo mám rada sa koná v piatok 17. mája o 19.00 h. v kultúrnom centre Malý Berlín v Trnave. Sólový projekt tanečníčky ponúka odpovede na zaťažujúce problémy dnešnej doby.

 

BRATISLAVA, 16. mája  2019 (trnava.sk)

Ako sa vyrovnávate s negatívnymi aspektmi dnešnej uponáhľanej doby? Tanečníčka Petra Fornayová sa pýtala svojich kolegov, známych a ľudí, ktorí ju v tvorbe výrazne ovplyvnili a z odpovedí vyskladala zaujímavé tanečné predstavenie. Jej sólový projekt Všetko, čo mám rada kombinuje divadlo, tanec aj dokumentárny film a predstavuje subjektívnu „stratégiu trvalo udržateľného rozvoja“. Ak existujú problémy, treba sa zamerať na to, čo máme radi. Alebo na väčšie problémy – najlepšie na zásadné a reálne.

Petra Fornayová je jedna z najvýznamnejších predstaviteľov súčasnej slovenskej tanečnej scény. Absolvovala štúdium práva na Univerzite Komenského a tanca na VŠMU. Popri tanci sa venuje aj prepájaniu rôznych javiskových žánrov. Pôsobila v Nemecku, Holandsku a Francúzsku. Predstavenia, na ktorých sa podieľala, boli uvedené na festivaloch Festival d´Oto?o (Madrid), MediaWave (Györ) či Tanec Praha. Účinkuje v predstaveniach divadla SkRAT, pôsobí ako dramaturgička, pedagogička a publicistka. Organizuje Nu dance fest.

Predstavenie Petry Fornayovej sa koná v piatok 17. mája o 19.00 hod. v kultúrnom centre Malý Berlín na prvom poschodí meštianskeho domu na Štefánikovej 4. Vstupenky v cene 5 € a 3 € sú dostupné v online predpredaji na stránke MaxiTicket.sk, na mieste sa ich cena zvyšuje na 7 € a 5 €. Nárok na zľavnené vstupné majú študenti a seniori nad 62 rokov.

Realizáciu predstavenia z verejných zdrojov podporili Fond na podporu umenia a Mesto Trnava.